Regulamin

 

Jest nam bardzo miło gościć Was w naszym obiekcie.

Ze swej strony postaramy się zapewnić profesjonalną obsługę, bezpieczny sprzęt i uczynić wszystko aby chwile spędzone tutaj były dla Was po prostu przyjemne.

Wspinanie jest ze swej natury niebezpieczne, prosimy zatem o przestrzeganie następujących zasad:

 1. Wspinamy się na własną odpowiedzialność.
 2. Dorośli podpisują oświadczenia o wspinaniu się na swoją odpowiedzialność, rodzice zgodę na wspinanie dla swoich dzieci. Wszyscy pisemnie zobowiązują się do przestrzegania regulaminu Centrum.
 3. Początkujący mają obowiązek zgłosić się do instruktora dyżurnego.
 4. Dzieci mogą wspinać się wyłącznie pod opieką rodziców lub na zorganizowanych treningach pod opieką instruktora.
 5. Wspinający się odpowiadają za swoje bezpieczeństwo oraz ewentualne konsekwencje swoich czynów wobec innych użytkowników ściany.
 6. Szczegółowy regulamin znajduje się na tablicy informacyjnej.
 7. Za przestrzeganie regulaminu odpowiadają dyżurni. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do ich poleceń.
 8. Wszelkie sugestie dotyczące bezpieczeństwa oraz pracy dyżurnych prosimy kierować bezpośrednio do opiekuna ściany, osobiście lub telefonicznie.

Pamiętajcie, że osoby asekurujące innych odpowiadają za ich bezpieczeństwo. Jeśli nie umiesz się wspinać być może nauczysz się sam/sama. Jeśli nie umiesz asekurować innych, lepiej powierz swoje szkolenie wykwalifikowanym instruktorom.
Przede wszystkim zachowajcie zdrowy rozsądek.

 

 

Regulamin szczegółowy

 1. Na terenie ściany mogą przebywać wyłącznie osoby, które zapłaciły za wstęp i zarejestrowały się u obsługi ściany. Kibiców zapraszamy na trybuny lub do kawiarenki - doskonały widok na ścianę!
 2. Okrycia wierzchnie, buty oraz rzeczy wartościowe można pozostawić w szatni ogólnej przy wejściu na teren hali.
 3. Szatnia nr. 6 jest szatnią wyłącznie dla osób które opłaciły wstęp. Centrum nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szatni nr. 6 i/ lub na terenie hali.
 4. Wejście na halę odbywa się wyłącznie w obuwiu i stroju sportowym.
 5. Prosimy o kulturalne zachowanie i przestrzeganie zaleceń dyżurnych i instruktorów.
 6. Do zmian w systemach asekuracji ( liny do asekuracji górnej - wędki, stanowiska, ekspresy) oraz przekręcania i oznaczania chwytów upoważniona jest wyłącznie obsługa ściany.
 7. Osoby początkujące mają obowiązek zgłosić się do dyżurnego instruktora, który w miarę możliwości czasowych może udzielić podstawowych wskazówek w zakresie bezpieczeństwa wspinania na wędkę.
 8. Asekurować innych, szczególnie z dolną mogą wyłącznie osoby robiące to prawidłowo. Ocena należy do dyżurnego instruktora.
 9. Wszystkich nie umiejących asekurować oraz początkujących zapraszamy do udziału w indywidualnych lub grupowych szkoleniach organizowanych na naszej ścianie
 10. Nie wolno postępować w sposób zagrażający bezpieczeństwu swojemu lub innych użytkowników ściany a szczególnie:
  • wspinać się bez asekuracji, rękami powyżej strefy oznaczonej czerwoną linią
  • wspinać się nad, pod lub bezpośrednio obok innych wspinających się
  • przeszkadzać asekurującym
  • asekurować w oddaleniu od ściany
 11. Pod ścianą powinny znajdować się wyłącznie osoby aktualnie wspinające się oraz asekurujący. Pozostali proszeni są o zajęcie miejsc w pobliżu siatki.
 12. Osoby wspinające się bez liny maja obowiązek ustąpić pierwszeństwa wspinającym się z liną. Osoby prowadzące drogę mają pierwszeństwo przed wspinającymi się na wędkę
 13. Linę do uprzęży mocujemy przy pomocy węzła (ósemka lub zabezpieczony skrajny tatrzański)
 14. Asekurację prowadzimy wyłącznie z przyrządów do asekuracji, najlepiej płytek i kubków. Prosimy o nie używanie ósemek zjazdowych, pólwyblinki itp. Przyrządy automatyczne np. grigri dopuszczamy do użycia wyłącznie przez ekspertów.
 15. Wędka dozwolona jest na drogach na których wiszą liny. UWAGA!!! liny wędkowe nie nadają się do wspinania z dolną asekuracją.
 16. Do wspinania z dolną asekuracją używamy wyłącznie lin dynamicznych.
 17. Wspinaczka na wędkę na drogach nie wyposażonych w liny na stałe, jest dozwolona pod warunkiem, że po poprowadzeniu lina dynamiczna została wpięta w zakręcony karabinek stanowiskowy, a potencjalne wahadło nie jest niebezpieczne.
 18. Proszę nie zakręcać karabinków stanowiskowych pod obciążeniem. Jeśli po poprowadzeniu drogi zamierzasz ściągać linę pozostaw karabinek stanowiskowy odkręcony.
 19. Szczegółowe zasady wspinaczki na poszczególnych częściach ściany określają dodatkowe wskazówki na planie ściany oraz informacje umieszczone bezpośrednio przy wejściu w drogi.

Bardzo prosimy o nie przyprowadzanie nie wspinających się dzieci na ścianę.

Teren naszej ściany, ze względu na wielkość i charakterystykę  obiektu nie jest bezpiecznym miejscem do przebywania dla maluchów: jest  ciasno, wspinacze odpadają, zeskakują i zjeżdżają z góry, istnieje zagrożenie spadaniem przedmiotów z dużej wysokości (pęknięte chwyty, zawartość kieszeni wspinaczy itp.).

Zgodnie z regulaminem naszego obiektu na terenie pod ścianą mają prawo przebywać jedynie osoby wspinające się po uprzednim zarejestrowaniu na liście i opłaceniu wstępu. Pamiętajcie, że wpisując się na listę akceptujecie nasz regulamin i jednocześnie akceptujecie ryzyko związane ze wspinaczką oraz możliwość i konsekwencje ewentualnego wypadku. W związku z tym  osoby nie wpisane na listę a już szczególnie małe dzieci, nie mają prawa przebywać na terenie ściany wspinaczkowej.